ponuka tovarov

Stavebné centrá

 
Partneri

 
KVIP.sk
 
KVIP kúpeľne
 
Dvere a Podlahy Woodcote.sk
 
 
 
Woodcote Stavebniny / Sadrokartónové systémy / Sadrokartónové profily a príslušenstvo

Sadrokartónové profily a príslušenstvo

Sadrokartónové profily sú neoddeliteľnou súčasťou sadrokartónových systémov. Ich výhoda spočíva v rýchlej montáži, pevnosti a nízkej hmotnosti. V našej ponuke nájdete najčastejšie používané profily na sadrokartón – profily CD a UD, ktoré sa používajú na stropy a šikminy a profily CW a UW na priečky.

CD a UD profily pre sadrokartón

CD a UD profily pre sadrokartón

používame na vytváranie podkonštrukcie u podhľadov, predstien a podkrovných priestorov. Dva CD profily sa navzájom spoja spojkou. CD profil je k nosnej konštrukcii prichytený niektorým zo závesných prvkov. Koniec montážneho CD profilu obvykle býva zasunutý do UD profilu.

CW a UW profily pre sadrokartón

CW a UW profily pre sadrokartón

používame na vytváranie podkonštrukcie u stien a voľne stojacich predstien. Koniec CW profilu býva voľne zasunutý do UW profilu. Z akustických dôvodov nalepíme na spodnú stranu obvodového CW profilu machovky (penové samolepiace tesnenie) a pomocou hmoždiniek pripevníme CW profil k existujúcej zvislej konštrukcii.

Príslušenstvo

Aby všetky prvky systému ideálne spolupracovali, nezaobídete sa bez sadrokartónového príslušenstva. To je neodmysliteľnou súčasťou procesu montáže a spájania sadrokartónových systémov.

Skrutky a kotviaca technika

Skrutky a kotviaca technika

rýchloskrutky, skrutky, samozávrtné skrutky, stropné klince, natĺkacie hmoždinky,...

Príslušenstvo podhľadov a obkladových konštrukcií

Príslušenstvo podhľadov a obkladových konštrukcií

nastaviteľný strmeň, krokvový záves, rýchlozáves, kotva, krížová spojka, jazdec, drôt, klip,...

Pripojovacie prvky

Pripojovacie prvky

záves, násuvný uholník, príchytná spojka,...

Pripojovacie a výstužné pásky

Pripojovacie a výstužné pásky

pripojovacie penové tesnenie, obojstranná lepiaca páska, samolepiaca páska, papierová páska,...

U nás nájdete produkty:

Siniat

Spoločnosť Lafarge Gips prešla v roku 2012 pod skupinu Etex. Od toho roku firma pôsobí pod menom Siniat. Siniat je európsky líder vo výrobe sadrokartónových dosiek a systémov pre suchú výstavbu a aktívny hráč v celej Európe.

Knauf

Spoločnosť Knauf je medzinárodným dodávateľom stavebného materiálu a konštrukčných systémov. Okrem sadrových produktov, ako sú sadrokartónové dosky, sadra, omietky a nátery, ponúka bohatý sortiment izolačných systémov.

Rigips

Rigips je členom nadnárodného koncernu Saint-Gobain, ktorý je svetovým lídrom vo výrobe stavebných hmôt na báze sadry, skla a tepelných izolantov. Na slovenskom trhu pôsobí od roku 1995. Za tento čas sa stala značka synonymom kvality, pokroku a inovácií v oblasti suchej výstavby.