Hranol KVH NSI

Konštrukčné sušené masívne drevené hranoly v nepohľadovej kvalite pre trvalé konštrukcie drevostavieb, striech, pergol, altánov, podhľadov, stien a na výrobu priehradových väzníkov.

Jedná sa predovšetkým o technické sušenie na maximálny špecifikovaný obsah vlhkosti 15%. To ponúka možnosť úplne bez použitia chemickej ochrany dreva. Suché drevo tiež zaručuje rozmerovú stabilitu a tvarovú stabilitu. Cinkované KVH® triedy pevnosti C24 sa vyrábajú podľa normy DIN EN 15497: 2014. Jednotlivé časti sú navzájom spojené - cinkované, povrch je hobľovaný a hrany zrazené. Firma Woodcote má široký sortiment štandardných prierezov. Tie prinášajú vysokú rýchlu dostupnosť a krátke dodacie lehoty - výhody, kvôli ktorým chcete stavať z dreva.

Výberové drevo na výrobu KVH hranolov prechádza prísnou kontrolou kvality už pred spracovaním.

Sušené drevo na 15% vlhkosť zaručuje stabilitu a tvarovú stálosť.

Hobľovaný povrch, nekonečný spoj - hranoly sú opracované zo všetkých 4 strán na CNC strojoch. Vďaka strojovej presnosti a vysoko pevnostným spojom možno dosiahnuť vlastností, ktoré klasicky rastúce drevo nemá - rovného povrchu a konštrukčnej dĺžky až 16 m.

Zrazené hrany - všetky profily majú vďaka štvorstrannému presnému opracovaniu precízne zrazené hrany. Práca s týmto materiálom je nielen bezpečná, ale aj oveľa príjemnejšia, než pri práci so surovým stavebným drevom.

Ochrana proti škodcom - sušením pri vysokých teplotách sú eliminované možné zárodky škodcov alebo drevokazných húb. Ohobľovaním všetkých plôch sú tiež odstránené pozostatky kôry a vrstvy dreva tesne pri povrchu, kde je najmenej husté a najviac napadnuteľné. Na objednávku je možné KVH hranoly vyrobiť s hotovou bezfarebnou alebo pigmentovanou impregnačnou úpravou.

Zdravotne nezávadný materiál - spoje KVH sú spojené lepidlami na báze PUR bez obsahu formaldehydu.

Úspora času a stratného - vďaka stabilizácii materiálu sú náklady na triedenie a výber jednotlivých kusov prakticky nulové.

Tradícia, zázemie a servis - Veľké množstvo skladových zásob všetkých dĺžok a servis tradičného výrobcu na základe nárezových plánov tiež umožňuje minimalizovať prierez. Pri objednávkach na celú akciu (cca 10 m3) možno objednaný materiál na stavbu dopraviť zadarmo priamo z výrobného závodu.

Kde si môžete objednať tento produkt?

Zaujíma vás dostupnosť daného produktu na konkrétnych pobočkách? Napíšte nám a radi vám poradíme.
Údaje zadané do formulára budú spracované a uchované v súlade s našimi pravidlami pre spracovanie osobných údajov len a iba za účelom vybavenia Vašej záležitosti.