Na trhu je nepreberné množstvo lepidiel, silikónov, tmelov, pien a ďalších príbuzných materiálov. Niektoré napĺňajú svoj tradičný a jednoduchý účel celkom podľa očakávania. Vedľa toho vznikajú materiály, ktoré majú vylepšené vlastnosti, alebo sú úplne nové. Možno vám príde vhod pár tipov na produkty z kategórie stavebnej chémie.

Fasádna omietka

EXTHERM Silikón-silikónová omietka (zatieraná alebo ryhovaná) pastovitá omietka spája výhody silikónových a silikátových omietok. Inovatívny vlastnosť ExtraSan, udržujúci fasádu v čistote, ju robí ešte atraktívnejšiu.

Omietka je pružná, vysoko paropriepustná a dobre odoláva poveternostným vplyvom. Obsiahnuté mikrokapsule, ktoré sú odolnejšie voči vymývaniu, umožňujú pozvoľné uvoľňovanie biocídnych látok, ktoré zabraňujú rastu plesní, rias a húb.

Odolná tekutá lepenka

EXTHERM 2K tekutá lepenka sa nanáša jednoducho pomocou valčeka a používa sa pre hydroizoláciu kúpeľní, bazénov, terás, pivníc, stien, železobetónových konštrukcií, sadrovláknitých a sadrokartónových dosiek, pod obklady alebo dlažbu.

Lepiaci tmel s mamutiou silou

Udrží 22 kg na cm² a vďaka veľkej hustote drží na počkanie. Nahradí skrutky alebo klince a ďalšie spojovací materiál. Lepiaci tmel DEN BRAVEN Mamut Glue High Tack prilepí takmer čokoľvek: schodnice, parapety, podlahové lišty, zrkadlá, keramické dlaždice, obklad, a slepí mnoho rôznych materiálov - murivo, betón, sadrokartón, drevo, sklo, smalt, nerezovú oceľ, hliník, meď , olovo, polystyrén, polyuretán, alebo PVC.

Chemická kotva pre ešte pevnejšie spojenie

Chemická kotva DEN BRAVEN PE 300 S slúži k vysoko pevnému a rýchlemu kotvenie do plných aj dutinových materiálov. Spoľahlivo kotví tyče M8-M20, police, regály, schodisko, zábradlia a pod. PE 300 S neobsahuje styrén a na stavbe neobťažuje zápachom. Na videu môžete vidieť, ako sa chemické kotvenie vykonáva a čo sa pritom deje v stene.