S rýdzo českou značkou Satjam sa mohol stretnúť každý, kto od roku 1995 vyberal ľahkú kovovú strešnú krytinu, alebo kupoval trapézový plech či odkvapový systém. Značka Satjam si v roku 2004 ako prvý v Českej republike vyslúžila známku kvality Czech Made.

Plechová krytina je vďaka hladkému povrchu nenáročná na údržbu, statočne odoláva teplu, dažďu a mrazu, je ľahká, vodotesná a obľubu jej priniesla aj dlhá životnosť.

Vďaka svojim vlastnostiam je ľahká plechová strešná krytina vhodná napr. Aj pre citlivé rekonštrukcie historických objektov, akým je napríklad Jonášovic stodola - po prestavbe s krytinou Satjam Rapid (hore), alebo mlyn v Povltaví s krytinou Satjam Šindel (dole). Obe realizácia zdobí Česká cena za architektúru.

 

Veľkoformátová strešná krytina

Veľký formát plechovej strešnej krytiny umožňuje rýchlejšiu montáž s menším počtom kotviacich prostriedkov. Vďaka tomu možno ušetriť významnú sumu zo stavebného rozpočtu určenú na montáž. Plechové šablóny dobre znáša poveternostné vplyvy a majú minimálne nároky na údržbu.

Maloformátové strešná krytina

Výhodou maloformátovej strešnej krytiny je úspora nákladov na dopravu, ľahká manipulácia a predovšetkým možnosti jednoduchého prispôsobenie tvaru členitých striech.

Hliníková strešná krytina

O dlhej životnosti hliníkové strešné krytiny vypovedá 60-ročná záruka, ktorú na ňu Satjam poskytuje. Prvotriedne zliatina hliníka od nórskej spoločnosti Norsk Hydro, obohatená horčíkom a mangánom, spolu s ochrannou vrstvou matného polyesteru zaisťuje mimoriadnu odolnosť proti poveternostným vplyvom a korózii.

Špeciálne povrchové úpravy

Na výber máte tiež rad špeciálnych povrchových úprav, ktoré je možné za príplatok objednať k vybranej strešnej krytine: predĺži životnosť, dodajú originálny vzhľad a umožní širší výber farieb.