Minerálne vaty dánskej značky Rockwool poznajú po celom svete. Používa sa pre zateplenie fasád a všade tam, kde je potreba chrániť budovu alebo jej technické zariadenie pred tepelnými stratami.

Prírodný kameň však poskytuje celý rad ďalších cenných vlastností, pre ktoré je tento stavebný materiál tak rozšírený a obľúbený. Vďaka tomu má Rockwool na dve desiatky tovární a obchodné zastúpenie po celej svete.

V zime hreje, v lete chladí

Okrem toho, že je minerálna vata výborný tepelný izolant, má tiež schopnosť odolávať vysokým teplotám až nad 1.000 ° C. Vďaka tomu tiež slúži ako vynikajúca protipožiarna ochrana a významne predlžuje čas, ktorý je potrebný na evakuáciu horiacej budovy.

Ďalšími plusmi sú jej vynikajúce zvukovo-izolačné vlastnosti, dlhá životnosť, architektov oceňovaná tvárnosť, schopnosť zadržať veľké množstvo vody, ktoré sa využíva v hydropónii pre úsporný spôsob pestovania rastlín, a keď izolácia doslúži, možnosť 100% recyklácie, ktorá šetrí prírodné zdroje.

Univerzálne využitie a široký výber

Minerálna vata Rockwool má veľmi široké spektrum využitia čoby izolant. V našej ponuke nájdete minerálnu vatu pre tepelnú, akustickú a protipožiarnu izoláciu priečok, fasád, plochých a šikmých striech, stropov a podláh i technických zariadení budov. S výberom vhodného modelu vaty pre váš stavebný projekt vám u nás poradia školení produktoví manažéri.