ponuka tovarov

Stavebné centrá

 
Partneri

 
KVIP.sk
 
KVIP kúpeľne
 
Dvere a Podlahy Woodcote.sk
 
 
 
Woodcote Stavebniny / Zatepľovacie systémy

Zatepľovacie systémy

Zatepľovacie systémy

Výrazné úniky tepla z vášho rodinného či bytového domu sú dôvodom nedostatočného tepelného odizolovania. Teplotné straty sa potom odrážajú na stále vyšších nákladoch na vykurovanie. Chýbajúca izolácia so sebou prináša aj riziko vzniku porúch muriva a to najmä v dôsledku jeho premŕzania

Lepidlá a stierky

Lepidlo a stierka

Nevyhnutnou súčasťou zatepľovacích systémov sú produkty, ktoré sú určené na lepenie a stierkovanie izolačných dosiek. Vyberte si z produktovej ponuky univerzálnych lepidiel fasádnych izolácií na báze cementu a lepiacich stierok na vyrovnávanie a stierkovanie polystyrénových dosiek. Výber toho správneho lepiaceho materiálu a stierky netreba podceňovať.

Sklotextilná mriežka

Sklotextilná mriežka

Sklotextilná mriežka sa používa ako vystužovací produkt pre rôzne stavebné povrchy na zlepšenie mechanických vlastností povrchu. Je určená na vystužovanie omietkových vrstiev a ako výstuž v tepelnoizolačných systémoch zatepľovania budov. Sklotextilné mriežky sa aplikujú do vrstvy čerstvého lepidla a po vytvrdnutí sa prekryjú jeho ďalšou vrstvou.

Tepelný izolant

Tepelný izolant

Tepelný izolant je materiál s vysokým tepelným odporom. Podieľa sa na izolačných vlastnostiach podkladu a zabezpečuje tak požadovanú tepelnú ochranu budovy. Ponúkame vám izolačné materiály zo sklenej a kamennej vlny, expandovaný a extrudovaný polystyrén a drevovláknité dosky.

Kotviaci materiál

Kotviaci materiál

Tepelný izolant je nevyhnutné upevniť. Slúžia k tomu stavebné prvky, ktoré zaraďujeme do kategórie kotviacich prvkov. Tanierové príchytky rozdeľujeme podľa typu izolačného materiálu na tanierové príchytky pre dosky z EPS a príchytky pre dosky z minerálnej vlny. Kotvenie sa uskutočňuje po zatvrdnutí lepiacej malty, t.j. 1 – 3 dni po nalepení izolačných dosiek.

Penetrácia

Penetrácia

Penetrácia je náter, ktorý slúži na zjednotenie nasiakavosti podkladu. Vykonáva sa po dokonalom vyschnutí výstužnej vrstvy, minimálne po 5 – 7 dňoch. Zjednotenie nasiakavosti je veľmi dôležité pri silikátových náterových hmotách, ktoré v procese vytvrdzovania reagujú v závislosti od vlhkosti podkladu a nejednotná vlhkosť môže spôsobiť škvrny rôznych farieb. Penetračný náter je dôležitou súčasťou pre kvalitné naviazanie lepidla a omietky. Vyberte si z ponuky produktov, ktoré sú ekvivalentom kvality.

Omietky

Omietky

Konečnú povrchovú úpravu tepelných izolácií predstavujú akrylátové, silikátové alebo silikónové omietky, ktoré sa nanášajú po dôkladnom zaschnutí penetračného náteru. Vyberte si z vysokoodpudivých, ľahko spracovateľných a paropriespustných omietok z ponuky Stavebného centra Woodcote.

U nás nájdete produkty:

Extherm

Skutočne efektívne riešenie pre zatepľovacie systémy prináša vonkajší kontaktný zatepľovací systém EXTHERM. Ten pozostáva z fasádnych izolačných dosiek, lepiacej a armovacej vrstvy, kotevných prvkov a tenkovrstvových prefarbených omietok. Vďaka širokému výberu ponúkaných farebných odtieňov a povrchových úprav si vyberú aj tí najnáročnejší. Vďaka výrobkom EXTHERM ušetríte, predĺžite životnosť objektu a dosiahnete lepšiu tepelnú pohodu.

Baumit

Spoločnosť Baumit je výrobca vysokokvalitných, spoľahlivých a bezpečných stavebných materiálov. Na Slovensku pôsobí od roku 1994, zamestnáva viac ako 140 zamestnancov a vlastní dva výrobné závody – v Rohožníku a Lietavskej Lúčke. V sortimentovej ponuke spoločnosti nájdete kvalitné omietky, potery, betóny či murovacie malty.

Webber

Spoločnosť Saint-Gobain Weber patrí medzi popredné subjekty v oblasti priemyselnej výroby fasádnych materiálov a materiálov na povrchovú úpravu v interiéroch. Pre stvárnenie fasád na novostavbách a pre potreby rekonštrukcií starších objektov ponúka Saint-Gobain Weber širokú paletu materiálov, ktorých sortiment je výsledkom dlhoročného sledovania požiadaviek zákazníkov.

Produkty sú dostupné na týchto pobočkách: