ponuka tovarov

Stavebné centrá

 
Partneri

 
KVIP.sk
 
KVIP kúpeľne
 
Dvere a Podlahy Woodcote.sk
 
 
 

Tmelenie je záverečný proces montáže konštrukcie suchej výstavby. Kvalita tmelenia významne ovplyvňuje fyzikálne a estetické vlastnosti vášho diela. My vám ponúkame práškové zmesi alebo hotové pastové tmely pre skutočne pevný spoj sadrokartónových dosiek.

Práškové tmely

Práškové tmely

Škárovacie sadrové tmely sú určené na kompletné tmelenie sadrokartónových dosiek. Pred použitím je potrebné tmel rozmiešať s vodou podľa návodu na obale. Doba spracovateľnosti je najmenej 30 – 40 minút (podľa konkrétneho tmelu). Sadrové tmely je nutné skladovať v suchu a v ich originálnych obaloch.

Pastové tmely

Pastové tmely

Pastové tmely sú interiérové tmely na báze vodou riediteľných disperzií. Ich konzistencia je pripravená k priamej spotrebe. Výhodou hotových pastových tmelov je výborný finálny povrch, jednoduché nanášanie a brúsenie. Sú vhodné pre celoplošné tmelenie sadrokartónových konštrukcií, ako aj pre stierkovanie iných povrchov interiéru. Uskladňovanie pastových tmelov si vyžaduje ochranu pred mrazom a rozmiešanie pred použitím.

Akrylátové tmely

Akrylátové tmely

Akrylátový tmel je vhodný na úpravu rohových špár medzi sadrokartónovými plochami alebo medzi plochami sadrokartónových konštrukcií a nadväzujúcimi konštrukciami.

U nás nájdete produkty:

Siniat

Spoločnosť Lafarge Gips prešla v roku 2012 pod skupinu Etex. Od toho roku firma pôsobí pod menom Siniat. Siniat je európsky líder vo výrobe sadrokartónových dosiek a systémov pre suchú výstavbu a aktívny hráč v celej Európe.

Knauf

Spoločnosť Knauf je medzinárodným dodávateľom stavebného materiálu a konštrukčných systémov. Okrem sadrových produktov, ako sú sadrokartónové dosky, sadra, omietky a nátery, ponúka bohatý sortiment izolačných systémov.

Rigips

Rigips je členom nadnárodného koncernu Saint-Gobain, ktorý je svetovým lídrom vo výrobe stavebných hmôt na báze sadry, skla a tepelných izolantov. Na slovenskom trhu pôsobí od roku 1995. Za tento čas sa stala značka synonymom kvality, pokroku a inovácií v oblasti suchej výstavby.