ponuka tovarov

Stavebné centrá

 
Partneri

 
KVIP.sk
 
KVIP kúpeľne
 
Dvere a Podlahy Woodcote.sk
 
 
 

Sklená a kamenná vlna

Minerálna izolácia z kamennej vlny

Minerálna izolácia zo sklenej vlny

V našej ponuke nájdete izolačné pásy a izolačné dosky zo sklených vlákien, ktoré sa vyznačujú vynikajúcimi tepelnoizolačnými vlastnosťami, čím spĺňajú funkciu tepelnej a akustickej izolácie.
Sklená minerálna vlna sa vyrába tavením zmesi piesku a sklených črepov, pričom minerálna vlna ďalej prechádza vytvrdzovacou pecou, ktorej produktom je koberec sklenej vaty. Ten sa ďalej reže na pásy alebo dosky.
Minerálna izolácia zo sklenej vlny je vhodná najmä pre konštrukcie, ktoré sa mechanicky nezaťažujú, krovy šikmých striech, trámy pri podlahách a stropoch, prevetrávané fasády a pod.

Minerálna vata značky KNAUF, označená logom ECOSE®, bola vyrobená novou revolučnou technológiou, ktorá ako spojovací materiál využíva rýchlo obnoviteľné materiály. Minerálna vata tak neobsahuje žiadny formaldehyd, fenoly, akrylové živice, bielidka, ani farbivá.

Minerálna izolácia zo sklenej vlny

Minerálna izolácia z kamennej vlny

Ponúkame vám širokú paletu izolačných dosiek z kamennej vlny, ktoré sa vyznačujú rozsiahlym uplatnením v suchej výstavbe. Minerálna izolácia spĺňa vysoké nároky vzhľadom na tepelnú izoláciu, akustiku a protipožiarnu odolnosť
Kamenná minerálna vlna sa vyrába tavením rôznych kombinácií hornín s prevahou čadiča, pričom výsledným produktom sú prevažne izolačné dosky. Z dôvodu vyššieho bodu tavenia v porovnaní so sklenou vlnou sa využíva predovšetkým do konštrukcií so zvýšenou požiarnou odolnosťou. Izolačné materiály z kamennej vlny majú relatívne veľkú pevnosť v tlaku.
Využívajú sa najmä pre konštrukcie plochých striech, fasády, podlahy, ale dajú sa použiť aj ako izolačný materiál do šikmých striech a priečok.  

U nás nájdete produkty:

Knauf Insulation

Spoločnosť KNAUF Insulation zastupuje vo svete izolačných materiálov jedno z popredných miest a najrešpektovanejších mien. Spoločnosť je najrýchlejšie rastúcim dodávateľom izolácií vo svete so širokou škálou výrokov spĺňajúcich požiadavky na energetickú účinnosť a zvukovú odolnosť. V ponuke nájdete sklenú a kamennú vlnu, fúkanú izoláciu, heraklith či technické izolácie.

Isover

Spoločnosť ISOVER, divízia izolačných materiálov francúzskeho koncernu Saint-Gobain, je najväčší výrobca tepelných, akustických a protipožiarnych izolácií pôsobiaci po celom svete. ISOVER je výrobca s najširším sortimentom izolačných materiálov na Slovensku. Ponúka výrobky zo sklenenej a čadičovej vlny, extrudovaný polystyrén Styrodur C a expandovaný polystyrén EPS. Okrem klasických výrobkov na izoláciu ponúka špeciálne fólie, lepiace a tesniace pásky a pod.

Ursa

Spoločnosť URSA patrí k popredným dodávateľom tepelných, akustických a protipožiarnych minerálnych izolácií na Slovensku. Trh dobýva ucelenou ponukou produktov. Tá zahŕňa tepelné izolácie zo sklenej vlny URSA GLASSWOOL a izolácie z extrudovaného polystyrénu URSA XPS. Spoločnosť URSA je od roku 2003 súčasťou európskej skupiny URALITA, ktorá sídli v Madride, pýši sa viac ako 100 ročnou tradíciou a 38 výrobnými závodmi v 10 európskych krajinách. Na španielskom trhu patrí medzi najsilnejších výrobcov izolačných materiálov.

Rockwool

Spoločnosť ROCKWOOL je popredným výrobcom a dodávateľom výrobkov, systémov a riešení na báze kamennej minerálnej vlny. Produkty ROCKWOOL zvyšujú energetickú účinnosť, zabezpečujú akustický komfort a protipožiarnu bezpečnosť budov.