ponuka tovarov

Stavebné centrá

 
Partneri

 
KVIP.sk
 
KVIP kúpeľne
 
Dvere a Podlahy Woodcote.sk
 
 
 

Sadrokartónové dosky

V našej ponuke nájdete široké spektrum sadrokartónových dosiek. Štandardné GKB, ktoré sa používajú ako suchá omietka, pre obklady nenosných stien, stropov a podhľadov, impregnované dosky GKBi do priestorov so zvýšenou vlhkosťou, protipožiarne GKBf so zvýšenou požiarnou odolnosťou, akustické či kombinované systémy protipožiarnych a impregnovaných sadrokartónových dosiek.

Výnimočnosť sadrokartónu spočíva v jeho regulácii vzdušnej vlhkosti v miestnosti, protipožiarnych vlastnostiach, nízkej hmotnosti či protihlukových vlastnostiach. Obráťte sa na nás. Sme stavebniny, ktoré vedia, čo sú to kvalitné systémy suchej výstavby. 

Biele sadrokartónové dosky

Biele sadrokartónové dosky

sú vhodné pre použitie v suchých priestoroch. T.j. v priestoroch s relatívnou vlhkosťou nižšou ako 65% pri 20°C. Biely sadrokartón preto neaplikujeme do veľkých kuchýň, umyvární, kúpeľní a pod. Vhodný je pre konštrukcie bez požiarnych požiadaviek.

Červené sadrokartónove dosky

Červené sadrokartónové dosky

sa používajú rovnako v interiéroch s relatívnou vlhkosťou nižšou ako 65% pri teplote 20°C. Od bielych sadrokartónových dosiek sa líšia v požiadavke požiarnej odolnosti.

Zelené sadrokartónové dosky

Zelené sadrokartónové dosky

sú vhodné na použitie v interiérových priestoroch s vyššou relatívnou vlhkosťou,  t.j. do 75% pri 20°C alebo v priestoroch s 85% vlhkosťou po dobu kratšiu ako 10 hodín denne a v priestoroch, ktoré sú 100% vlhké, avšak po dobu kratšiu ako 2 hodiny denne.

Akustické sadrokartónové dosky Knauf

Akustické sadrokartónové dosky Knauf

sa používajú v priestoroch, ktoré sa vyznačujú rovnakými vlhkostnými podmienkami ako zelené sadrokartónové dosky.  Vysoká tvrdosť povrchuzvýšená pevnosť jadra, to je to, čo robí akustické dosky Knauf vhodnými pre mechanicky namáhané konštrukcie a pre špeciálne akustické konštrukcie, ako sú výstužné dosky pre skeletové a rámové konštrukcie.

Akustické sadrokartónové dosky LaCoustic

Akustické sadrokartónové dosky LaCoustic

sa vyznačujú rôznymi typmi otvorov pre zlepšenie akustiky miestnosti. Jedinečné zošikmené hrany zjednodušujú prácnosť a dovoľujú rýchlu montáž pri znížených nákladoch.

U nás nájdete produkty:

Siniat

Spoločnosť Lafarge Gips prešla v roku 2012 pod skupinu Etex. Od toho roku firma pôsobí pod menom Siniat. Siniat je európsky líder vo výrobe sadrokartónových dosiek a systémov pre suchú výstavbu a aktívny hráč v celej Európe.

Knauf

Spoločnosť Knauf je medzinárodným dodávateľom stavebného materiálu a konštrukčných systémov. Okrem sadrových produktov, ako sú sadrokartónové dosky, sadra, omietky a nátery, ponúka bohatý sortiment izolačných systémov.

Rigips

Rigips je členom nadnárodného koncernu Saint-Gobain, ktorý je svetovým lídrom vo výrobe stavebných hmôt na báze sadry, skla a tepelných izolantov. Na slovenskom trhu pôsobí od roku 1995. Za tento čas sa stala značka synonymom kvality, pokroku a inovácií v oblasti suchej výstavby.