ponuka tovarov

Stavebné centrá

 
Partneri

 
KVIP.sk
 
KVIP kúpeľne
 
Dvere a Podlahy Woodcote.sk
 
 
 
Woodcote Stavebniny / Tepelné izolácie / Polystyrén extrudovaný, expandovaný

Polystyrén extrudovaný, expandovaný

Tepelná izolácia formou polystyrénu sa používa najmä pri podlahách, obrátených plochých strechách, sokloch, tepelných mostoch či suterénnych stenách. Použitie polystyrénu ako izolačného materiálu sa odporúča pri zaťažených izoláciách, kedy je pri väčšom zaťažení vhodný expandovaný a pri extrémnom zaťažení extrudovaný polystyrén, ktorý sa vyznačuje vysokou odolnosťou v tlaku.

Extrudovaný polystyrén (XPS)

Extrudovaný polystyrén (XPS)

je ideálnym riešením práve na miestach, kde sú na tepelnoizolačný materiál kladené mimoriadne vysoké nároky z hľadiska tlaku a vlhkosti. Používa sa napr. pri zvislej vonkajšej izolácii konštrukčných prvkov v kontakte s pôdou, pri izoláciách pod základovou doskou či izoláciách miestností s vlhkou prevádzkou. Extrudovaný polystyrén XPS má výborné tepelnoizolačné vlastnosti, vysokú mechanickú pevnosť, je odolný voči poveternostným vplyvom a starnutiu, ľahký a jednoducho rezateľný a ťažko horľavý.

Expandovaný polystyrén (EPS)

Expandovaný polystyrén (EPS)

je osvedčený tepelnoizolačný materiál, ktorý prináša energeticky hospodárnu výstavbu a jeho použitie sa osvedčilo pri zatepľovaní striech, stien, stropov a podláh bytov, kancelárskych priestorov aj chladiarenských zariadení. Rovnako ako extrudovaný polystyrén, vyznačuje sa nízkou hmotnosťou, je ľahko spracovateľný a nepoškodzuje životné prostredie.    

U nás nájdete produkty:

Isover

Spoločnosť ISOVER, divízia izolačných materiálov francúzskeho koncernu Saint-Gobain, je najväčší výrobca tepelných, akustických a protipožiarnych izolácií pôsobiaci po celom svete. ISOVER je výrobca s najširším sortimentom izolačných materiálov na Slovensku. Ponúka výrobky zo sklenenej a čadičovej vlny, extrudovaný polystyrén Styrodur C a expandovaný polystyrén EPS. Okrem klasických výrobkov na izoláciu ponúka špeciálne fólie, lepiace a tesniace pásky a pod.

Bautherm

Spoločnosť so širokým sortimentom izolačných materiálov má vybodované silné meno v oblasti zatepľovania. V ponuke Stavebného centra Woodcote preto nesmú chýbať kvalitné polystyrény od napredujúceho dodávateľa.

Austrotherm

Špecialista na inovačné tepelnoizolačné materiály vyrába extrudované polystyrénové platne Austrotherm XPS TOP a expandované polystyrénové platne Austrotherm EPS pre použitie na tepelnú izoláciu. Austrotherm má okrem dvoch výrobných závodov v Rakúsku ešte ďalších 17 závodov v 11 krajinách Európy.

Fibran

Spoločnosť Fibran vyrába tepelnú, zvukovú a protipožiarnu izoláciu. Špecializuje sa na výrobu izolácií z extrudovaného polystyrénu a kamennej vlny. Snahou spoločnosti je smerovať k rozvoju a novým vynálezom, spolupráca s výskumnými organizáciami a neustála výmena poznatkov a skúseností medzi odborníkmi spoločnosti.

Ravatherm

Tepelná izolácia RAVATHERM XPS je polystyrénová pena s uzavretými bunkami, vyrábaná najmodernejšou technológiou 21.storočia. „Modrá pena“, vyrábaná z kvalitných základných materiálov, výrazne znižuje tepelné straty budov. RAVATHERM, to je krátkodobá účelná investícia, ktorá sa vám vráti.